ad: MyersEng-1

Database Helper Forum FAQ's ( Türkçe Versiyon )

Discussion in 'Add My Call Sign to QRZ - Database Helpers Forum' started by TA2B, Nov 5, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
ad: L-HROutlet
ad: l-rl
ad: Left-2
ad: Left-3
ad: abrind-2
ad: L-MFJ
 1. TA2B

  TA2B QRZ DX Helper Platinum Subscriber Life Member QRZ Page

  QRZ.COM Cağrı işareti Veritabanı Yardımcıları Türkçe

  Bütün üyelerin dikkatine !

  Hoşgeldiniz sıkça sorulan sorulara. Herhangi bilgi işlemeden mutlaka sıkça soruları nın tamamını okuyunuz.
  halen promlem yasıyorsanız sıkça problemlerin içinde yoksa, lütfen dataveritabanı yardımcıları ile iletişim kurunuz.

  veritabanı tüm yardımcıları gönüllüdür bu kayıt işinde çok iyi bir sekilde sizden aldığı bilgileri veri tabanına yüklerler, yardımcılar genellikle 1-2 gün içinde size geri haber verirler iletişim kurarlar, fakat bazı durumlarda işlemler uzun sürebilir.

  Aşağıdaki sıkça sorulan soru neleri kapsıyor
  1) Sağladığınız bilgileri veritabanına yüklüyoruz .
  2) ileri yardımlar için mail yolu ile bizimle bağlantı kurun
  3) Tüm türkiyedeki ehliyet amatör telsizçi bilgilerinin Güncel olması gerekir
  4) üyelerimiz onaylanmamış bilgiler için bize yardımcı olun
  5) üyelerimizin yeni işaretinizin işlemleri verilene kadar işlenir burası amerika içindir.
  6) Belge türünüze göre veri tabanına işlenir
  7) Qrz kuralları
  8) Veritabanı yardımcıları

  1) Merhaba,

  Qrz Ailesine hoşgeldiniz ,Lütfen Aşağıdaki veritabanına eklenecek bilgilerinizi veriniz. Bu bilgiler talebinize göre işlenecektir

  Asağıdaki istenilen bilgiler zorunludur lütfen karşılığını doldurunuz, işleminiz daha sonrasında yardımcı personel tarafından yapılacaktır bu işlem bir kaç saat sürebilir, buradan size duyurulucaktır.

  ZORUNLU
  Çağrı işareti:
  Ad + Orta başlangıç:
  Soyadı:
  Adres Satırı 2: (İl / İlçe vs):
  Ülke:

  İSTEĞE BAĞLI
  Ayrıca başka bir bilgi istediğiniz diğer bilgiler:
  Adres Satırı 1: (Sokak vs)
  Zip / Postal Code:
  E-posta:***
  önceden ( eski çağrı işareti TA - TB ) qrz ,e ekli veya eklenmemiş Çağrı işaretiniz varsa yazınız lütfen:***

  CQ Bölge:
  İTÜ Bölge:
  IOTA Ref No :. (AS-007 vb)
  IOTA Grup Adı: (Honshu İzlanda vs)
  QSL bilgi:
  Izgara Kare: (veya Enlem Boylam &)
  Doğum Yılı:
  Sayfadaki Doğum Yılı göster:? Evet / Hayır
  eQSL:? Evet / Hayır
  LoTW:? Evet / Hayır
  Posta QSL:? Evet / Hayır

  sizin sağlıyacağınız geçerli bilgileri ve tarih bilgilerini yazmanız zorunludur, eğer istenirse amatör telsizcilik belgesini ibraz etmek zorunludur ,başlangıç ve bitiş tarihli tüm bilgileri paylaşmak zorunludur.

  Eğer siz zorunlu bilgilerinizi yasal sorunlarınızdan problemlerden dolayı bir sorunuz var ise TA2B Ulasınız biz size yardımcı olacağız.

  ilave çağrı işaretniz varsa arzu ederseniz isteğinize bağlı ekleyebiliriz by following this link:http://www.qrz.com/page/addcall.html

  2) Ehliyet ve mail yardımları işlemleri.
  Talep olunursa eğer herhangi kuşku ve sorununuz varsa TA2B bana ulaşınız

  Hesap konular için: şifre parola gibi unuttuysanız - Destek için Support ticket,e giriniz
  Eğer hesap size sometype sorun yaşıyorsanız bir şekilde muayene veya kontrol edecekseniz
  Kayıp şifre "destek bileti" açmak için bu linki kullanınız lütfen
  https://secure.qrz.com/reg
  Böyle aşağıda gösterilmiştir ne kadar: Eğer bir şey yapmak için yönergeler gerekiyorsa
  bir e-posta gönderin lütfen:editor@qrz.com

  1) şifrenizi sıfırlayın, yenileme adımıdır
  2) Senin bio düzenlemek veya resim eklemek için nasıl yapılır Talimatları izleyin
  3) e-posta adresinizi veya şifrenizi değiştirmek için
  4) Herhangi bir sorunlar için bir diğer konular, veya ne sorun yaşıyor iseniz

  3) Onların lisans isteyen TÜM Amerika içindir jambon güncellemesi

  Aşağıdaki seçenekler Amerika ham radio cular içindir turkiyeyi ilgilendirmez :

  A. Onların adresini güncelleyin
  B. Onların Lisans Yenileme
  C. Yasal isim değişikliği
  D. Onların lisans Başka misc Değişiklikler ilgili ney varsa

  Konularda tez Veritabanı Yapanlar ve hatta yöneticilerin tüm hiçbir var
  ULS Erişim herhangi bir değişiklik yapmak. Tezin herhangi durumlarda, dosya gerekir
  biz değiliz gibi uygun evrak ve FCC onları dosyası
  herhangi bir değişiklik yapmaya yetkilidir.
  Veritabanı Yardımcıları tez sorunlar olarak yardım için sormayın lütfen
  Size yardım etmek için yapabileceğimiz hiç bir şey yok.

  Eğer FCC yeni çağrı işareti almadan önce senin QRZ Çevrimiçi Seyir Defteri yedeklemek için bir dakikanızı ayırın lütfen. Yapmanız unutursanız biz yeni çağrı işareti için eski seyir defteri aktarabilirsiniz olarak bu merak etmeyin. Bunu yapmak için bir destek bileti gönderin ve açıklama Hem eski hem de yeni çağrı işareti bize bildiriniz. Bu eylem yalnızca bu yüzden doğru çağrı işaretleri ile bize temin etmedi emin bir kez Yapılan edilebilir. Bu yüzden sadece Tüm seyir defteri aktarabilirsiniz, biz bir özel tarihten itibaren bilgi aktaramaz. Eğer online seyir defteri yalnızca bir kısmını kaydetmek istiyorsanız o zaman en iyi şekilde size çağrı işareti değişmeden önce defterini yedekleyin ,bildirince daha sonrasında yardım edilir.

  4) "Doğrulanmayan" üyeler olarak göstermek

  Bu site için aktivasyon sürecinin bir parçası Sen, bir kayıt olduğunuzda budur Onay e-posta size senet üzerinde verdiğiniz e-posta adresine gönderilir Kayıt. Kayıt kez açık, bu e-posta adresine gitmek gerekir Bilişim ve hesabınızı etkinleştirin. Bu kayıt tamamlayacak süreci ve siz çağrı işareti kullanırsanız, bir "Ham Üyesi" olarak gösterilir log-in isim.
  Çoğu kez bizim adresinden mail spam filtresi yakalanmış olur. Eğer sen Bizden e-posta bekliyorsan ve bunu "GELEN" kutusuna görünmüyorsa lütfen senin "önemsiz" veya "Spam" klasörünü kontrol edin.

  5) Kendi Vanity veya diğer çağrı kodunu bekleyen Üyelikten çıkarılacak,değişecek

  Eğer çıkarılacak bir Vanity çağrı işareti bekliyoruz zaman için ayırın lütfen Geçerli çağrı işareti herhangi bir resim ve biyo yedekleyin. Ne zaman yeni Çağrı işareti o eski işaretinizi yerini ve tüm silecektir indirilir Oradaki yer alan bilgiler oldu. Biz bir kez değil, yedek bios do Onlar Onlar biz bulup bulamayacağını bize sormayın yani geri alınamaz kaybolur senin Bir önceki bilgiler. Eğer Onaylanmış sonra yeni bir çağrı işareti alıyorsunuz Kaybedecek istediğiniz her şeyi kaydetmek için birkaç dakikanızı ayırın.

  6) Hangi ne tür çağrı işaretleri veritabanına eklenebilir.  Sadece geçerli amatör radyo çağrı işareti veritabanı na eklemekle yetkilidir. Bunlar arasında, ancak bunlarla sınırlı olabilir.
  A) Bireysel Amateur Radio Çağrı İşaretler
  B) Özel Etkinlik Çağrı İşaretler
  C) Kulüp çağrı işareti
  D) Fenerleri Beacons
  E) Tekrarlayıcı Role

  Çağrı işareti QRZ veritabanında dahil edilmesi için yetkili değil, ancak bunlarla sınırlı değildir: CB Radyo, Mobile, GMRS, Röle İstasyonları, APRS İstasyonları, Paket BBS ve Paket LinkStations, Echolink istasyonları veya linkleri, IRLP istasyonları veya linkleri ve SWL Eklenmez

  Onların takdirine bağlı Veritabanı Yardımcıları grubunun herhangi bir üyesi hükümetiniz sağladığınız bilgilerin meşruiyet ve doğruluğunu yaptım bir lisansın bir kopyası verilir istemek için kendimi (WS2L) tarafından yetkilendirilmiştir. Gelmesi ve söz konusu çağrı işareti o doğrulanabilir Bu bir arama Zamanda kadar veritabanına eklenen olmayacaktır onaylanmak belgelerin arayan beklerken.
  Yani, onlarla dahil olan çok az veya hiç çağrı işareti bilgisi Database Manager takdirine silinecektir. . Gibi çağrı işareti veritabanından silinecektir zorunlu verilerini içermez: Çağrı İşaretler temel bilgileri içermelidir. Bu zorunlu verilerle eklendi veri var ve sonra çıkarmak için politikasına karşı - herkes icra personeli veritabanının takdirine bir uyarı alabilirsiniz bu suçlu bulundu. Ayrıca veritabanı kaydı kaldırmış olabilir.

  Eğer nedeniyle riske güvenliğini vereceğini güvenliği, dolandırıcılık, istihdam türüne ait nedenlerle minimum dışlamak için önceden izin almadıkça asgari gerekli bilgileri vermeden veritabanında bulunan herhangi bir çağrı işaretleri haber verilmeksizin kaldırılmış olabilir. Bu konular Sen dışlanma için nedenlerinizi e-posta gönderebilirsiniz bir yönetici ile Ele gerekir: editor@qrz.com Dışlama nedenleri değişebilir olarak TÜM vakalar vaka bazında bir durumda ele alınacaktır.

  Veritabanı İnfaz Politikası:

  Veritabanında zorunlu veri olmadan herkes Uyarı yayınladı ve verileri düzeltmek için zaman bir miktar Verilen edilecektir. Kayıt sonra değiştirilmiştir değilse o kaldırılacaktır silinecektir.

  Gerekli veriler olmadan veritabanı çağrı işareti eklediğiniz üyeler kaldırıldı veri olmadan bir uyarı vermeden ve çağrı kodunu sileceklerdir ..

  Herhangi bir üye kasten yanlış veri sağlamak için, ısrarla kuralları ihlal eden, gerekli veri olmadan veritabanına çağrı işaretleri ekleyerek bulundu Onların DatabaseAccess uygun olarak askıya alınırlar.

  Tarayıcı düzgün biyografileri ve diğer verileri görmek için Unicode için ayarlanması gerekir.

  SADECE HTML kodunu izin verilir. Javascript tarayıcıları donacak. Müzik çalarlar, bu nedenle autostart ile izin verilmez.

  QRZ bir aile sitesidir ve her yaştan kullanıcıya sahip kullanıcılar her türlü hatırlatma vardır o Onların sayfa ve bunların ne PG standardının sonrası Olmalı On şey. Eğer takımın biriyle temasa geçiniz izin ne gibi herhangi bir sorunuz varsa. Bu ihlal içeriğe sahip herhangi bir kullanıcı buna göre işleme alınacaktır.

  7) QRZ politikası sadece her kullanıcı tek verir (1) log-in hesabına olursa olsun tutun çağırabilir kaç bulgularının. Bunun nedeni, bir log-in hesabına tek tek kullanıcılara veya bir kişi olan erişim içindir. Daha sonra bir kişinin hesabına erişimi vardır ve kimse Politikası ihlal ederse Birden kullanıcı hesabına erişimi varsa kusurlu taraf kim olduğunu bilmek mümkün değil. Birden fazla çağrı işareti tutarsanız, bir kulüp çağrı işareti, özel bir olay çağrı işareti ya da aşağıdakileri yapın yetkili çağrı işareti herhangi bir türü için mütevelli vardır.

  kuruluş üyesi (kuruluşunuz Göre) atanacak / Kuruluşunuz çağrı signData sayfasının yöneticisi olarak atanacak bir üye seçilmesine istiyor. Bu kişi theywill herhangi erişmek için kullandığınız geçerli bir QRZ Log-In hesabınız olmalıdır / çağrı işaretleri hepsi yönetmek için atanır. Bu kişi Hesabı geçerli QRZ Günlüğü erişim, düzenleme için kullanılabilir whichwill ve onun örgütünün çağrı işareti veri sayfasını değiştirmeniz gerekir. Yani, haber, sadece atanmış kişi değişiklik yapma iznine sahip olacak mı

  Kanıt Belge: kuruluşunuz (Radyo Kulübü, Özel Olay ... vb) çağrı işareti yönetmek için seçilen kişi ise bize kuruluşunuz tarafından verilen kanıtların bir belgeyi e-posta gerekir. Bu, bu çağrı işareti yöneticisi Atanan Have Been That onaylamak ve yanlış anlamaları önlemek için

  Çağrı işaretleri sentezi türlerinin herhangi keşfedilen derhal kapatılacak bulundu herhangi hesapları aktif olmak için. Bize e-posta ve Sizin Organizasyonlar çağrı işareti yönetin Wish kuruluşunuz üyesi editor@qrz.com çağrı işareti bize bildirmek için giriyorlar. Eğer bir kulüp adına veritabanına eklenecek bir çağrı işareti için isterseniz o zaman forumunda bize sorabilirsiniz. Hangi çağrı işareti bize bildirmek gerekir çoklu çağrı işaretleri ile tek bir kullanıcının konuda etkin bir log-in tutmak öncelikli çağrı işareti almak istiyorum. Diğer çağrı işaretleri birincil çağrı işareti tarafından yönetilecek ayarlanacaktır.
  Senin çağrı işareti veritabanı zaten o zaman yönetmek veya ek çağrı işareti de size tutabileceğini çağrı işareti veritabanına bir çağrı işareti eklemek için yetkili bulunmaktadır. Birincil çağrı işareti yükseltilmiş veya sonra bir post ve adını log yeni çağrı işareti ile güncellenecektir olun değişti varsa, şifreniz değişmez.

  8) Veritabanı Takımı

  Bu forum çalıştırmak ve veritabanı ekip tarafından yönetilmektedir - yüzden lütfen sabırlı olun veritabanına Onların çağrısı işaretleri eklemek için zaman ayıran bütün gönüllüler vardır. Ekip şöyle veritabanı yapısı vardır:

  Database Team Leaders:

  Julio César- EB1BSV

  Moderator DXHelper Database Forum.

  Database:

  JA6XZS- Kaz
  PD5SJO- Jan
  UA6JD-Vlad
  W3UR- Anthony
  AA3DP- Dilovan

  Çağrı işareti ekleme ve işaret değiştirilecek ve değişecek ne yapmak istiyorsanız Çağrı işaretiniz hakkında.

  Eğer kullanıcı adınızı olmasını istediğinizde / çağrı işareti, bu foruma bir yazı yaparak bunu yapabilirsiniz veya bir destek bileti sunabilir değişti. Bu, bu düzeltme ABD Hamsi bu işlem otomatik olarak yapılır.
  Eğer çağrı işareti değiştirdiyseniz size çağrı işareti için log-in değişiklikler için Isteyen Forumda bir mesaj gönderin.bizimle iletişime geciniz

  Çağrı işareti isteme biz sizin için bu değişecek, yeni çağrı işareti ile veritabanına yeni bir log-in hesabı eklemek için kalkmayın lütfen değiştirilecek. Eğer hesabınızda yeni bir kaydını açmak ve bize adınızı değiştirmek için daha sonra isteyin, biz hesapta log-Yeni silin ve ardından yeni çağrı işareti çağrı işareti için eski hesabınızı ile değişilecektir.

  Başka bir deyişle, biz hesabınızdaki mevcut günlük silinir ve yenisi ile Değiştirildi edilecek biridir yaptım varsayalım. Bu bazen kafa karıştırıcı olabilir ve yaptığımız varsayalım Yeni log-in hesabına veritabanında zaten yaptığımız bir eski veya süresi dolmuş hesaptır. Vanity çağrı işaretleri verilmiş olan günlük yeni çağrı işareti önceki sahibinden veritabanında zaten mevcut sessiz vefat etmiş bir kullanıcı adı / çağrı işareti olabilir.

  Biz adınızı değiştirmek ne zaman e-posta adresinizi mindthat tutmak ve şifre aynı kalacaktır lütfen. Size eski adı / çağrı işareti ile siteye giriş yapamıyorsanız sadece yeni kullanıcı adı / çağrı işareti kullanmak ve INITIALLY hesabı yaptığını kurmak eski bildiğiniz veya bi yere yazdğınız not aldığız şifreyi kullanın.

  Başka bir ülkede bulunan işaretiniz Eğer isterseniz ister birden fazla çağrı işareti bize bildiriniz tutun veya eski çağrı işareti silinmiş veya bunu veritabanında kalır olmasını istiyorsanız Eğer birden fazla çağrı işareti yapar tutmasına izin vermez bir ülkeden olmadıkça Normalde eski işaretinizi silmez.

  Birden fazla çağrı kodunu varsa, QRZ politikası sadece ne olursa olsun tutmak çağırabilir kaç işaretler hesabına bir günlüğü var izin verir. Siz hesabınızdaki günlüğü için kullanılacak istiyorum asıl olan kullanacağınız hangi çağrı işareti bize bildiriniz.

  Eğer herhangi bir sorunuz varsa, bu forumda "Toplum Yardım Merkezi'nde" sorunuzu göndererek Veritabanı Sağlayanlarla yardımcılar ile temasa geçebilirsiniz link:http://forums.qrz.com/forumdisplay.p...ty-Help-Center

  Seyir defterine isteyen yeni çağrı işareti için eski Aktarılan bilgi değişikliği yapılır

  Yeni çağrı işareti çağrı işareti için eski Aktarılan sizin defterine Sen destek en kısa sürede sürede kene idare edecek bir destek bileti göndermek ve uygun eylemleri seçmek ve Yönetici Should sahip işlemek için. Başka bir destek talebinde yok bir kaç gün içinde bir cevap almazsanız eğer birkaç gün geçtikten sonra tekrar. sen bir e-posta gönder Should to: EDITOR@QRZ.COM

  USA ABD Amerika lisans ve bilgi değişiklikleri. otomatik güncelleme yapılır elle yapılmaz !!

  Burası yalnızca ABD kullancı için SADECE !!!!

  İşte yukarıdaki konu ile ilgili çok basit bazı bilgiler. Bu sitede kıdemli yönetici bir değil gün bir Amerikan jambon operatör Düşünme başka e-posta okudum geçtikçe biz FCC vardır.

  1) FCC değildir ve arayan verdiğiniz lisans FCC verilerine HERHANGİ değişiklik yapmak için yetkili değilsiniz. Biz vb adınız, adresiniz, FRN numarasını değiştiremezsiniz

  2) Lisans veya herhangi bir değişiklik FCC ULS sırıtmak zaman "Hibe Tarihi" nin TakeNote ediniz. Yeni bilgiler tarih yaptım 2-3 gün sonrasına kadar QRZ üzerinde görülecektir.

  3) Eğer sadece ilk lisans geçti ve çağrı işareti olacak ya da ne verilmiş olacak zaman bize sormayın çağrı işareti bekliyorsanız Eğer BİZ NE YA ZAMAN YAPILIR BİLMİYORUZ.

  4) Vanity Çağrı işareti sistemi aracılığıyla mevcut olduğunu çağrı işaretleri bize sormayın, web siteleri, sadece bununla anlaşma yaptı vardır. Kullanılabilir çağrı işaretleri kendi ödevlerini yapmak gerekir, biz sizin için çağrı işareti aramaz.

  5) Her şeyden ÖNCE RAHAT OLUN !!!! Bu web sitesi yüzden Any Given Gün aldığınız kaç e-posta ve BAĞLI Destek biletler bir gün ya da öylesine sürebilir e-posta dönen gönüllüler tarafından çalıştırılır. Biz minimumda bekleme süresini tutmaya çalışın ama bazen biz de yoğunluk oluyor ve sorunuzu araştırma için zaman gerekebilir.

  6) Yeni bir çağrı işareti aldıktan Will Be That bir Vanity çağrı işareti için başvuruda ve tavsiye edilirse aşağıdakileri yapın. Geçerli bio Hem resimler, metin yaptığımız Görünüyor tüm bilgileri yedeklediğinizden emin olun. Size yeni çağrı işareti aldığınızda Bio bilgileri herhangi bir sorun olmadan yeni çağrı işareti üzerine aktarmak olmalı. Bazen yeni çağrı işareti transfer olmayabilir sistemi ve Resimler, metin, kayıt defterleri, vb bir kerfuffle var. Dinlenmek ve bu bilgilerin yeni çağrı işareti üzerine Aktarılan çok sıkça alınır ve alınabilir olur çoğu gibi nefesini ediniz. Basitçe bu bağlantıyı bir destek bileti oluşturmak ve seçeneği lütfen "Diğer Sayı - QRZ personel başvurun" seçeneğini Yeni Çağrı işareti DID bilgilerinizi aktarmak etmedi ve ardından eski ve yeni çağrı işaretleri ve devlet İKİ şunlardır:

  Radyo Amatörleri

  QRZ veritabanına indirilen yeni çağrı işareti ÖNCE metin, resim ve Seyir Defteri yedeklemek için birkaç dakikanızı ayırın.


  7) Online QRZ Kayıt Defterinde de varsa Sessiz Bu bilgiler veritabanında olduğunu. Basitçe ileti kutusuna eski ve yeni çağrı işaretleri ile bir destek bileti göndermek ve eski defterine yeni çağrı işareti iletilmesini sormak veya yaptırmak.

  Buradan sonra yalnızca ABD Amerika için SADECE !!!!

  Sadece 1 çağrı işareti isteyiniz parçacığı başına eklenecek

  Onların bilgi var isteyenler üyeler veritabanına eklenen İçin YENİ POST oluşturun. Bazı üyeler başka üyeleri bir cevap eklenecek talep Onların istekleri eklemek istediğiniz, bu isteğinizin imkanı kaçırmış olmak artırır.

  Yerine forum sayfasının sol üst köşesindeki "Yeni Konu" butonuna tıklayınız. Konu satırında "- (ARAMANIZI) VERİTABANINA ADD ME LÜTFEN" koyun lütfen. Ardından textarea için bilgilerinizi ekleyin ve tamamlandığında metin kutusunun altındaki "YENİ MESAJ GÖNDER" düğmesine tıklayın.

  Bir kişi birden fazla çağrı kodunu tutan bu tek istisna değildir. Senin çağrı işareti bir veritabanına eklenecek için ilk istekte bulunun. Bu yapıldıktan sonra Konuyu düğmesini Cevap tıklayınız ve tekrar tüm bilgiler bir sonraki çağrı işareti listelemek ve ekleyin. Eğer tutun yaptım çağrı işaretleri tüm listeledik kadar bunu lütfen. Eğer tutma QRZ kurallarını çağırabilir kaç işaretler rağmen sadece için izin lütfen unutmayın bir (1) log-in hesabına. Sahip yetkili olan bir çağrı işareti olarak çağrı işareti birini seçin lütfen. İlk ilanıyla bu bilgileri eklemeyi unutmayın ve çağrı işareti veritabanı listeleri yönetmek thatwill İdari çağrı işareti olarak tayin edilecek mi kullanacak edin.

  Bu DX Yardımcılar ve başka bir isteği olan üyelere bir bilgi olarak yayınlanmıştır yaptıklarını eksizsizve tam yapılmasını sağlayacaktır.

  Biz e-posta yoluyla size doğru cevap daha mümkün olacaktır SORU BU TÜR BİR DESTEK BİLETİ RAISE YAPMAYIN LÜTFEN, size ait soru için editörü e-posta gönderin.

  QRZ Veritabanı yardımcıları Türkçe
  Ceviri BY: Bülent Karadaş TA2B

  Updated by Julio César- EB1BSV.
  Moderator of DXHelper Database Forum. 27/9/2016
   
  Last edited by a moderator: Sep 28, 2016
  YD2CEF, YD1BYZ, TB2MKQ and 342 others like this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page

ad: BerryVille-1